Skip Navigation Links

            اخبار

با تاکید بر همدلی و همفکری آیین گشایش داوری چهاردهمین جشن خانه سینما برگزار شدروابط عمومی خانه سینما اعلام کرد، مراسم گشایش داوری چهاردهمین جشن خانه سینما با حضور داوران بخش های مختلف این جشن و روسای اصناف سینمایی در رستوران تماشا در محل ساختمان میلاد نور واقع در شهرک غرب برگزار شد.
کامران ملکی در ابتدای این جلسه با تشکر از شرکت مدعوین در این مراسم اظهار داشت: یکی از لذت بخش ترین ایام سال برای اهالی سینما، ایام برگزاری جشن بزرگ سینمای ایران است که موجب می شود تا همه سینماگران گرد هم برای هدفی واحد که اعتلای سینماست جمع شوند.
وی افزود : امسال با وجود همه فشارها ، تحریم های مالی و ناهماهنگی هایی که وجود داشت و شاید خیلی ها فکر می کردند که به این ایام نرسیم قرار است که چهاردهمین جشن بزرگ خانه سینما برگزار و ما کنار یکدیگر باشیم.
در ادامه این مراسم فرهاد توحیدی دبیر چهاردهمین جشن خانه سینما به ایراد سخنرانی پرداخت و  مراسم گشایش داوری جشن را اعلام کرد وی در ابتدا گفت : خوشحالم که از امشب تا دو ماه و اندی دیگر شرب مدام می دوستی و رفاقت دارم . جشن امسال حداقل به لحاظ کمی وسیع تر از سال گذشته برگزار می شود. کسانی که در سال گذشته در همه بخش ها فرم شرکت پرکرده بودند امسال به آثار جدید اضافه شدند و مورد قضاوت قرار می گیرند و عملا با یک جشن دوسالانه روبرو هستیم.
توحیدی تصریح کرد : انتخاب کاندیدای بهترین فیلم منوط شده به اینکه کاندیداها در 4 رشته موفق به نامزدی دریافت تندیس شده باشند و از این 4 رشته نامزدی حتما دو نامزدی آنها در یکی از 5 رشته فیلمنامه ، کارگردانی ، تدوین ، بازیگری و تصویربرداری باشد.
توحیدی با اشاره به تاکیدات سیدمحسن هاشمی معاون اجرایی خانه سینما تذکر داد: داوران ما داوران صنفی هستند اما رای ما باید سینمایی باشد و نه صنفی.
توحیدی در پاسخ به انتقاد برخی افراد در مورد اینکه وی دو دوره به عنوان دبیر جشن معرفی شده است گفت : جشن سیزدهم به معنای داوری برگزار نشد و ما صرفا یک جشن غیر رقابتی داشتیم و فکر نمی کنم دبیر یک و نصف جشن بودن به جایی بر بخورد! وی افزود : دوستان دولتی خیلی خوشحال بودند و می گفتند که طرف قادر به برگزاری جشن نیست. در میان انتقاداتی هم که صورت گرفته یک مورد حرف حسابی هم پیدا نشد و حتی شهامت امضای مطالبشون را هم نداشتند. به عنوان مثال یک نامه بدون امضاء در صندوق پستی من در خانه سینما انداختند که امضائ نداشت . نامه ای که هیچ نقد سازنده ای در آن نبود و صرفا در جهت تخریب  و ترور شخصیت صورت گرفت.
توحیدی  به طنز  نوشته ای را که به سبک سعدی شیرازی نوشته بود را با اعلام اینکه کسی در صندوق پستی اش در خانه سینما انداخته قرائت کرد.
در ادامه ، کامران ملکی مشاور رسانه ای مدیر عامل و دبیر هیات مدیره خانه سینما گفت : تعدادی از دوستان سینمایی به دلیل شرایط حاضر به شدت نگران آقای توحیدی به عنوان دبیر جشن هستند و خیلی دلشان نمی خواست به جای ایشان باشند  سال گذشته سینماگران اصرار داشتند که جشن برگزار نشود و عده ای فشار می آوردند که برگزار کنید و امسال سینماگران اصرار دارند که جشن برگزار شود اما عده ای فشار می آورند و محدودیت و تحریم مالی ایجاد می کنند که برگزار نشود.
وی ادامه داد که:  نمایش بخش مستند و کوتاه به طور همزمان از روز دوشنبه 14 تیر ماه در سالن یک و دو خانه سینما آغاز می شود و بخش سینمایی هم از روز سه شنبه 15 تیر ماه در سالن نمایش خانه سینما افتتاح می گردد.
محمد مهدی عسگر پور مدیر عامل خانه سینما آخرین سخنران این مراسم بود. وی با تشکر از حضور داوران بخش های مختلف در این مراسم اظهار داشت: شورای تدوین جشن سینمای و از همه بیشتر آقای منصوری تلاش کرد تا این جشن برای همیشه صاحب یک آیین نامه ای شود پایدار. امیدوارم که با تثبیت شدن این آیین نامه شاهد برگزاری جشنی باشکوه و قانونمند تر در سالهای آتی باشیم. وی افزود : همه چیز آماده است تا شاهد ساختاری منظم و منسجم در آیین ها و جشنواره های سینمایی باشیم تا جشن های ما به محل اختلاف و نزاع تبدیل نشود. وقتی به کارهایی که در سی سال اخیر در سینمای ایران و از جمله جشن های سینمای صورت گرفته نگاه می کنیم بیشتر دلمان می گیرد که چرا قدر این دستاوردها دانسته نمی شود و حمایت لازم از برگزاری چنین جشن های صورت نمی گیرد و ما همیشه باید به حداقل ها بسنده کنیم.
عسگرپور یادآور شد که اعضای خانه سینما باید قدر این دور هم بودن ها را بدانند و تلاش کنند که این همدلی و همکاری همواره حفظ شود چرا که همه شرایط محیا است تا این جمع های ارزشمند از هم بپاشد وی ادامه داد در. مدیران دلسوزی داریم که دارند پدر سینما را در می‌آورند. البته از روی ناآگاهی و عدم تسلط این اتفاق دارد می‌افتد پس ما بیش از هر زمان دیگری به همدلی و همکاری و اینده نگری  و به با هم  بودن نیازمندیم.
شایان ذکر است این مراسم در ساعت 11 شب با صرف شام به پایان رسید.
www.khanehcinema.ir

 

 

 

 

 

دیـــده بــان
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
      با وارد كردن ایمیل خود در فرم زیر اخبار جدید بطور خودكار برایتان ارسال می شود:    
       
   
   
       
صـفـحـه اول     دربــــــاره       تــــمــــاس       English  
 
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به خانه سینمای ایران است
All Rights Reserved, Khanehcinema.ir 2008-2010
Developed by Rayan goustar - Designed by Hamidreza Studio