English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

دوازدهمین جشن سینمای ایران

دبیری دوازدهمین جشن بزرگ سینمای ایران را آقای امین تارخ عهده دار بوده اند.
تندیس بهترین  فیلم :  به  آقای سید احمد میرعلایی برای  فیلم  فرزند خاک
تندیس بهترین  کارگردانی:  به  آقای بهمن فرمان آرا  برای  فیلم  خاک آشنا 
تنددیس بهترین  فیلمنامه  : به  آقایان  محمدعلی باشه آهنگر و محمد رضا گوهری  برای  فیلم  فرزند خاک
تندیس بهترین  فیلمبرداری :  به  آقای علیرضا زرین دست  برای  فیلم  فرزند خاک 
تندیس بهترین  بازیگر نقش اول  مرد  :  به  آقای  خسرو شکیبایی  برای  فیلم  ستاره بود
تندیس بهترین  بازیگر نقش اول زن  :  به  خانم گوهر خیراندیش  برای  فیلم  دعوت
تندیس بهترین  بازیگر نقش مکمل مرد :  به  آقای بابک حمیدیان  برای  فیلم  ریسمان باز
تندیس بهترین  بازیگر نقش مکمل زن: به  خانم مهتاب نصیرپور برای  فیلم   فرزند خاک 
تندیس بهترین  تدوین  :  به  آقای عباس گنجوی  برای  فیلم  خاک آشنا
تندیس بهترین  طراحی صحنه و لباس  :  به خانمها  ژیلا مهرجویی و خانم  شعله نواب تهرانی  برای  فیلم  آتش سبز
تندیس بهترین  موسیقی متن  :  به  آقای کارن همایون فر برای  فیلم  خاک آشنا 
تندیس بهترین  صداگذاری و میکس  :  به  آقایان محمدرضا دلپاک و  رضا نریمی زاده  برای  فیلم  خاک آشنا 
تندیس بهترین  صدابرداری :  به  آقای عباس رستگارپور برای  فیلم  فرزند خاک 
تندیس بهترین  چهره پردازی : به  خانم مهین نویدی برای  فیلم  دعوت
تندیس بهترین  جلوه ها ی ویژه میدانی :  به  آقای داوود رسولیان برای  فیلم  فرزند خاک
تندیس بهترین  عکس :  به  آقای  علی نیک رفتار  برای  فیلم  دستهای خالی 

بخش فیلم کوتاه:

بهترین صدا: کاوه قهرمانی برای فیلم  رویای سنجاقک
بهترین تصویربرداری: نقی نعمتی برای فیلم برفک و کاظم مولایی برای فیلم لطفا از خط قرمزها فاصله بگیرید
بهترین تدوین: کاظم مولایی و مجتبی اسماعیل زاده برای فیلم لطفا از خط قرمزها فاصله بگیرید
بهترین فیلنامه: داریوش غریب زاده برای فیلم کوتاه بومرنگ
بهترین فیلم تجربی: شهرام مکری برای فیلم کوتاه آندوسی
بهترین فیلم داستانی: آیدا پناهنده برای فیلم تاج خروس

بخش انیمیشن:

بهترین فیلنامه: مرجان فرساد برای فیلم مولی
بهترین لی اوت: باقر بهرام برای قصه های شب چله
بهترین فضاسازی: مهین جواهریان برای فیلم بارون میاد جرجر
بهترین متحرک سازی: لیدا فضلی برای فیلم چرا سگها از گربه ها متنفرند
نشان طلا به انیمیشن شکرستان به تهیه کنندگی سید مسعود صفوی
بهترین انیمیشن بلند :عاشورائیان به تهیه کنندگی مرکز فرهنگی هنری صبا
جایزه ویژه:  به بابک نظری برای انمیمیشن شکرستان

بخش مستند:

بهترین طراحی صحنه : علی خطیبی نیا و محمد علی صالحی نوروز نژاد برای فیلم تینار
بهترین تدوین: محمد امین کریمی برای فیلم تینار
بهترین فیلمبرداری: سید حسین سیدی پریشان برای فیلم تینار
بهترین پژوهش: مهرداد زاهدیان برای فیلم میدان بی حصار
بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه :به روح الله مولوی برای فیلم غذیب تر از بهشت
بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند: به مهدی منیری برای فیلم تینار