English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

آئین نامه ی شرایط و قوانین عضویت در انجمن صنفی تبلیغات سینما - 1399آئین نامه ی شرایط و قوانین عضویت در انجمن صنفی تبلیغات سینما - 1399

    


ماده 1) هیئت مدیره انجمن صنفی تبلیغات سینما براساس مفاد طرح شده در فصل دوم ماده 4 اساس نامه انجمن و این آئین نامه اقدام به پذیرش عضو می کند .
ماده 2) تغییر مفاد این آئین نامه ، طی سال ها و دوره های بعدی ، بنابه نظر هیئت مدیره و یا کمیته های ذیربط با تائید مجمع عمومی امکان پذیر است .
ماده 3) عضویت در انجمن صنفی تبلیغات سینما با تائید هیئت مدیره انجمن و رعایت آئین نامه های داخلی به شرط انجام مفاد زیر امکان پذیر است:
الف : تکمیل فرم های درخواست عضویت در انجمن در صورت حائز شرایط بودن در یکی از عضویت های تعریف شده در اساسنامه انجمن
ب : پذیرفتن کلیه مفاد اساسنامه و آئین نامه های مصوب انجمن
پ : دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه
ج : نداشتن سوء پیشینه
د : پرداخت حق عضویت سالیانه
ی : حضور فعال در 3 سال گذشته در رشته تخصصی مورد نظر
ماده 4) فرم های بررسی شده توسط کمیته عضوگیری 5 نفره که به صورت سالیانه از طرف هیئت مدیره معرفی می شوند ، در صورت پذیرش یا عدم پذیرش عضویت متقاضی به امضای رئیس و بازرس کانون می رسد .
ماده 5) هیئت مدیره می تواند برای حفظ اصول حرفه ای عضویت در انجمن و رعایت اساسنامه ، از متقاضیان عضویت در انجمن ، اصل و تصویر قرارداد با مهر و امضا در سربرگ معتبر از تهیه کننده یا پخش کننده فیلم را درخواست کند .
تبصره 1: در صورت محرز نشدن صلاحیت متقاضی عضویت در هیئت 5 نفره ، این هیئت می تواند مدارک بیشتری را از فرد مورد نظر درخواست نماید.
تبصره 2: با توجه به گستردگی فعالیت در فضای مجازی و عدم قوانین مشخص در این حوزه ، هیئت مدیره و کمیته عضویت با توجه به سوابق متقاضی و در صورت لزوم استعلام از کارشناسان این حوزه و افراد مطلع درخواست عضویت را بررسی خواهد کرد.

ماده 7) مدیران تبلیغات ، سازندگان آنونس و تیزر ، طراحان پوستر و گرافیک محیطی ، مجازی و موشن گرافیک ، طراحان عنوان بندی ، مشاوران رسانه ای و مدیران روابط عمومی فیلم های سینمایی که بر پرده سینما به اکران عمومی در آمده باشند و یا در فضای مجازی به صورت آنلاین اکران شده باشند، می توانند به عضویت انجمن درآیند.
ماده 8) مدیر تبلیغات در این آئین نامه به کسی اطلاق می شود که تهیه کننده ( ویا نماینده وی ) یا پخش کننده سینما برای انجام طراحی کمپین تبلیغاتی یک فیلم سینمایی و نظارت بر روند اجرای آن  از زمان تولید و یا در زمان اکران فیلم در سالن سینما ویا اکران آنلاین با او قرارداد منعقد می کند .
تبصره : تنها یک قرارداد برای هر فیلم سینمایی پذیرفته می شود و چنانچه دو نفر مدیریت تبلیغات یک فیلم را برعهده داشته باشند ذکر نام هر دو نفر در قرارداد الزامی است.
ماده 9) سازنده آنونس و تیزر در این آئین نامه به کسی اطلاق می شود که تهیه کننده ( ویا نماینده وی ) یا پخش کننده سینما برای ساخت آنونس و تیزر یک فیلم سینمایی برای نمایش در سالن سینما و یا اکران آنلاین  و یا انتشار در شبکه های اجتماعی با او قرارداد منعقد می کند .
تبصره : تنها یک قرارداد برای هر فیلم سینمایی پذیرفته می شود و چنانچه دو نفر و یا بیشتر ساخت آنونس و تیزر یک فیلم را برعهده داشته باشند ذکر نام همه افراد در قرارداد الزامی است.
ماده 10) طراح پوستر و گرافیک در این آئین نامه به کسی اطلاق می شود که تهیه کننده ( ویا نماینده وی ) یا پخش کننده سینما برای طراحی گرافیک ( لوگو ، پوستر ، سردر ، بیلبورد و فضای مجازی و سایر اقلام گرافیکی و موشن گرافیک ) یک فیلم سینمایی برای نمایش در سالن سینما و یا اکران آنلاین ، یا انتشار در شبکه های اجتماعی با او قرارداد منعقد می کند .
تبصره : تنها یک قرارداد برای هر فیلم سینمایی پذیرفته می شود و چنانچه دو نفر و یا بیشتر طراحی گرافیک یک فیلم را برعهده داشته باشند ذکر نام همه افراد در قرارداد الزامی است.
ماده 11) طراح عنوان بندی در این آئین نامه به کسی اطلاق می شود که تهیه کننده ( ویا نماینده وی ) یا پخش کننده سینما برای طراحی و ساخت عنوان بندی یک فیلم سینمایی برای نمایش در سالن سینما و یا به صورت اکران آنلاین با او قرارداد منعقد می کند .


ماده 12) مشاور رسانه ای و مدیر روابط عمومی در این آئین نامه به کسی اطلاق می شود که تهیه کننده ( و یا نماینده وی ) یا پخش کننده سینما برای انعکاس و اطلاع رسانی اخبار تولید و نمایش یک فیلم سینمایی برای نمایش در سالن سینما و یا به صورت اکران آنلاین در مطبوعات و رسانه های گروهی و شبکه های اجتماعی  با او قرارداد منعقد می کند .
تبصره : در صورت حضور دو نفر به صورت مجزا در زمان تولید و اکران قرداد هر دو نفر به صورت جداگانه و با ذکر نوع همکاری با پروژه الزامی است .
ماده 13) فیلم سینمایی به فیلمهایی اطلاق می شود که از سازمان سینمایی وزارت ارشاد پروانه ساخت سینمایی دریافت کرده باشند.
ماده 14) متقاضیان عضویت در هر شاخه که در 3 سال پیش از درخواست عضویت حداقل در 3 فیلم سینمایی نمایش داده شده در سالن سینما و یا در اکران آنلاین فعالیت کرده اند و داری قرارداد رسمی از تهیه کننده ( ویا نماینده وی ) یا پخش کننده سینما می توانند درخواست عضویت دهند.
تبصره : هیئت مدیره انجمن می تواند جهت حفظ اصول حرفه ای سقف پذیرش سالیانه را در تنظیم آئین نامه محدود کند.
ماده 15) افرادی که برای اولین بار قصد فعالیت در حوزه تبلیغات سینمایی را دارند ، می توانند پس از ارائه درخواست و نامه ای معتبر با مهر و امضای تهیه کننده و یا پخش کننده یک فیلم سینمایی مبنی بر درخواست فعالیت نامبرده در فیلم مورد نظر با پرداخت ورودی نامه ای از کانون دریافت نمایند و به عضویت موقت انجمن درآیند.
تبصره : عضویت موقت تنها دو سال اعتبار دارد و در صورتی که عضو در این مدت نتواند حد نصاب عضویت در انجمن را ( 3 فیلم ) کسب نماید ، عضویت وی لغو خواهد شد . عضو موقت حق رای ندارد ، نمی تواند از امکانات رفاهی انجمن و خانه سینما مانند انواع بیمه و تعاونی ها و غیره استفاده نمایند و در مجامع عمومی شرکت کنند.
ماده 16) اساتید و صاحب نظران ، همچنین شخصیت های فرهنگی و هنری و پیشکسوتان صنف با صلاحدید هیئت مدیره به عضویت افتخاری انجمن درخواهند آمد.
ماده 17) اعضای افتخاری از پرداخت حق عضویت معاف هستند .


ماده 18) کلیه تغییرات ،‌ لغو عضویت و یا عضو گیری جدید در طول سال صورت میگیرد .
ماده 19) سقف ظرفیت سالانه پذیرش اعضا جدید هر سال با پیشنهاد هیئت مدیره و با تصویب مجمع تعیین می شود .
ماده 20) مشخصات کامل و نوع فعالیت اعضا ، شماره عضویت و تاریخ شروع و پایان اعتبار باید به فارسی و لاتین در کارت عضویت درج گردد.
ماده 21) ‌اعضایی که به صورت همزمان در یک یا چند صنف دیگر عضویت دارند در صورت حضور در هیئت مدیره صنف دیگر در مجمع عمومی حق رای نخواهند داشت .
ماده 22) اعضای کانون در صورت عدم فعالیت طی سه سال متوالی لغو عضویت و مشمول بند 14 خواهند شد .
ماده 23) عدم رعایت ضوابط حرفه ای و قانونی ، هتک حیثیت حرفه ی تبلیغات با تشخیص هیئت مدیره موجب تعلیق عضو خاطی خواهد شد .
ماده 24) استعفای هر عضو از انجمن ، هنگامی قطعی است که هیئت مدیره آن را تایید کرده باشد.
ماده 25) متقاضیان عضویت در انجمن مدارک لازم برای تشکیل پرونده را ابتدا در سایت رسمی انجمن ثبت نموده و پس از تائید مدارک مورد نظر ،آن را به دبیرخانه ی انجمن که توسط دبیر انجمن اداره می شود، تحویل دهند .
ماده 26) دبیرخانه کانون پس از دریافت مدارک متقاضیان ، رسید کتبی و یا کد پیگیری را به آنان تحویل و یا ارسال می کند.
ماده 27) کمیته عضویت هر 3 ماه یکبار در جلسه ای مشترک با هیئت مدیره پس از مطالعه مدارک متقاضیان عضویت ، وضعیت عضویت آنان را بررسی و اعلام می کند.
تبصره 1 : درصورت نقص در مدارک ارائه شده از سوی متقاضی ، کمیته عضویت این موارد را از طریق دبیرخانه به متقاضی اعلام میکند .
تبصره 2 : در صورتی که درخواست عضویت متقاضی در انجمن ، مورد پذیرش کمیته عضویت و هیئت مدیره قرار نگیرد ، امکان ارائه ی درخواست عضویت مجدد برای متقاضی یکسال پس از تاریخ اولین درخواست مقدور است.


ماده 28) متقاضیان باید به همراه سایر مدارک درخواست عضویت ، تصویر رسید کتبی یا الکترونیکی واریز وجه حق عضویت را به دبیرخانه ی انجمن تحویل دهد .
ماده 29) متقاضیان باید حق عضویت سالیانه شان را به شماره حساب رسمی انجمن که از سوی دبیرخانه انجمن اعلام خواهد شد نزد بانک ملت واریز نمایند.
ماده 30) حق عضویت سالیانه برای اعضای انجمن مبلغ 2500000 ریال معادل دویست و پنجاه هزار تومان است.
ماده 31) حق عضویت برای افرادی که در مرحله درخواست عضویت هستند  مبلغ 5000000 ریال معادل پانصد هزار تومان خواهد بود .
ماده 32) هزینه چاپ کارت عضویت هر 2 سال یکبار به مبلغ 500000ریال معادل پنجاه هزار تومان جداگانه دریافت میگردد.
ماده 33) اعضای اصلی ، اعضای علی البدل هیئت مدیره ، بازرس و بازرس علی البدل انجمن ، موظف به پرداخت حق عضویت هستند.
ماده 34) کارت عضویت در انجمن صنفی تبلیغات سینما به مهر کانون ، امضای رئیس هیئت مدیره ، هولوگرام مخصوص انجمن و به دوزبان فارسی و انگلیسی است.
ماده 35) کارت عضویت و نامه عضویت موقت ، پس از پرداخت حق عضویت سالیانه برای صاحب کارت ارسال میگردد.
ماده 36) مسئولیت حفظ ، نگهداری و هرگونه سوءاستفاده احتمالی از کارت انجمن به عهده صاحب کارت است و صدور المثنی امکان پذیر نیست.
ماده 37) کارت عضویت ،تنها مدرک شناسایی رسمی اعضا در انجمن تبلیغات سینما است و بهره برداری غیر از آن ممنوع است.ماده 38) در صورت مشاهده و یا دریافت گزارش مبنی بر هرگونه تخلف و سوءاستفاده از کارت عضویت ، هیئت مدیره کارت عضویت فرد خاطی را ضبط و نسبت به وضعیت عضویت وی در انجمن تصمیم گیری می کند.

  هیئت مدیره انجمن |میثم میرزائی ، محمدروح الامین ، میثم معراجی ، مسعود رفیع زاده ، منصوره بسمل
 بازرس | نیما واعظی