English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

سرویس فرهنگی و هنری ایرناادامه...
سوگواری اصحاب فرهنگ وهنر گلستان درعزای حسینی

گرگان - ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از اجرای افزون بر 100 فعالیت فرهنگی و هنری و برنامه های سوگواری به مناسبت ایام محرم وعزای حسینی خبر داد و گفت: این آئین ها با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و اقشار مختلف مردم در همه شهرستان های استان در حال برگزاری است.


«نقاله خوانی»؛ ادای دین فرهنگ اساطیری ایران به ساحت مقدس اباعبدالله

تهران- ایرنا- برپایی آیین‌‌های نمایشی سوگ به ویژه در دهه نخست ماه محرم، دارای لایه‌های بسیار پیچیده از مفاهیم معنوی، معرفتی و انسان ‌ساز است که تمامی این مفاهیم در حقیقت به شکلی کهن در فرهنگ ایرانیان تمدن ساز و تاریخ ساز وجود داشته است.


خانه تئاتر حمایت وزیر ارشاد از هنرمندان را ستود

تهران- ایرنا- هیات مدیره خانه تئاتر با انتشار نامه‌ای حمایت و مسئولیت‌پذیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفاع از هنرمندان را قابل ستایش دانستند.


کارگاه تخصصی فیلم سازی در همدان برگزار می شود

همدان - ایرنا - مسئول واحد فیلمسازی حوزه هنری همدان گفت: یک کارگاه فیلم سازی 6 ماهه با هدف دانش افزایی فیلمسازان استان در مهرماه امسال برگزار می شود.


عرفانی؛ دوبلوری برای تمام فصول

ساری - ایرنا - 21 شهریور ماه جاری شاهد درگذشت استاد حسین عرفانی دوبلور باسابقه بودیم که هنر دوبلاژ کشورمان با صدای منحصر بفردش زیبایی مضاعف گرفت.


عرفانی؛ دوبلوری برای تمام فصول

ساری - ایرنا - 21 شهریور ماه جاری شاهد درگذشت استاد حسین عرفانی دوبلور باسابقه بودیم که هنر دوبلاژ کشورمان با صدای منحصر بفردش زیبایی مضاعف گرفت.


آغاز تعطیلی 4 روزه سینماها از عصر امروز

تهران- ایرنا- سینماهای سراسر کشور همانطور که از قبل اعلام شده از عصر امروز تا شنبه 31 شهریور تعطیل خواهد شد.


آیا ترامپ «بدون تاریخ، بدون امضاء» را دوست دارد

تهران- ایرناپلاس- برخی رسانه های مخالف دولت از یک سو با شعارهای خود آمریکا را تحقیر می کنند، اما در عین حال حتی در انتخاب فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» به عنوان نماینده ایران در اسکار، ترامپ را موثر معرفی می‌کنند.


نمایش های آیینی در اصفهان نیاز به حمایت مسئولان دارد

اصفهان-ایرنا- یک کارگردان نمایش های آیینی و مذهبی گفت: اینگونه نمایش ها در استان اصفهان نیاز به حمایت و توجه بیشتر مسئولان فرهنگی و هنری دارد.


کارگردان: فیلم داش آکل بازسازی سنت های ایرانی است

گرگان - ایرنا - تهیه کننده و کارگردان داش آکل گفت که این فیلم بازسازی فرهنگ اصیل ایران برگرفته از سنت های دیرین و مبتنی بر آموزه های اسلامی است.


تعداد نمایش:۱ ۲
۲۰ مورد، صفحه ۱ از ۲