English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

پانزدهمین هیئت مدیره

هیئت مدیره منتخب 1399/05/20

 

 

روانبخش صادقی

روانبخش صادقی

 

  

 محمدعلی نجفی  

محمدعلی نجفی متولد 1324 اصفهان، دارای مدرک کارشناسی ارشد شهرسازی و معماری از دانشگاه ملی است. وی فعالیت هنری را با نمایش «سربداران» در حسینیه ارشاد آغاز کرد. او سال 1356 «آیت فیلم» را با همکاری انجمن اسلامی مهندسین تأسیس کرد و فعالیت فیلمسازی را نیز در آنجا با کارگردانی فیلم «جنگ اطهر» در سال 1358 تجربه کرد.

 

 


علیرضا نجف زاده


  علیرضا نجف زاده   (1399/05/20 تا 1400/03/25)

متولد ۱۳۵۱ تهران
دبیر انجمن صنفی کارگری «برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما»
او فعالیت هنری خود را در نوجوانی با کارگردانی و بازیگری تئاتر آغاز کرد.اواخر دهه شصت بعد از ساخت چند فیلم کوتاه و گذراندن دوره‌ی فیلم سازی و بازیگری در حوزه هنری، با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی «چشم شیشه ای» به طور رسمی وارد فضای سینمای حرفه ای شد.
دهه هفتاد آغاز فعالیت حرفه ای وی در سمت «دستیار کارگردان و برنامه ریز» در دو عرصه سینما و تلویزیون بود.
نجف زاده در این فراز از فعالیت حرفه ای فرصت پیدا کرد تا با کارگردانان سرشناسی همکاری کند ، وی همزمان با کار مستمر دستیارکارگردانی ،بازیگری جلوی دوربین را نیز با بازی در سریال «مردان آنجلس» تجربه کرد.
در دهه نود علاوه بر دستیارکارگردانی و برنامه ریزی، تلاش کرد تا توانایی اش در عرصه کارگردانی برای تلویزیون و همچنین مجری طرحی را در چند پروژه سینمایی و سریال تلویزیونی ،محک بزند.مجری طرح سریال «پایتخت۳» و فیلم سینمایی «به وقت خماری» از آن جمله اند.

نجف‌زاده سابقه حضور در پنجاه و چهار فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی را (در مقام برنامه ریز، دستیار کارگردان و مجری طرح) در پرونده کاری خود دارد. آخرین کار وی در مقام کارگردان ، سریال «زوج یا فرد» می باشد که نوروز ۹۸ از شبکه سوم سیما پخش شد. 

پژمان مظاهری پور  

پژمان مظاهری پور

 


بهمن اردلان  

بهمن اردلان متولد 1344 تویسرکان است. وی فعالیت هنری خود را ازسال 1366 به کمک برادرش رضا اردلان آغاز نمود و در زمینه صدابرداری صداگذاری و میکس مشغول به کار گردید.

 

  

آتیلا پسیانی  

آتیلا پسیانی متولد 1336 در تهران است. او لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا است. بازی در تئاتر را از سال 1347 و همچنین بازی در فیلم را از سال 1367 با کشتی آنجلیکا کاری آغاز کرد.

 


علی قائم مقامی

 

علی قائم مقامی متولد 1347 تهران. تهیه کننده و مدیر تولید سینما.

وی در دوره قبل (دوره چهاردهم) به مدت سه سال و نیم عضو هیئت مدیره خانه سینما بوده است.

   


علی نیک رفتار

علی نیک رفتار ( از  1399/05/20 تا 1400/03/25 عضو علی البدل و از 1400/03/25 تا هم اکنون عضو هیئت مدیره  )

 متولد 1338 اهواز، فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران در سال 1369 با رتبه ممتاز در مقطع کارشناسی رشته عکاسی، عنوان پایان نامه عکاسی صحنه. فعالیت حرفه ای عکاسی از سال1363 و کار در واحد عکاسی شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران، بازنشسته صدا و سیما در سال 1386. عکاسی از برنامه های صدا و سیما در زمینه تله تاتر، سریال و فیلم های سینمائی در تمام دوران خدمت. شروع فعالیت سینمائی از سال 1369 بوده است. وی عکاس چند فیلم سینمایی به نام های اینجا بدون من، یه حبه قند، گزارش یک جشن، قصه پریا، راه آبی ابریشم، بی پولی، کنعان، صد سال به این سالها،‌ آتش بس، کافه ستاره و... و سریال هایی چون یک مشت پر عقاب، دوران سرکشی و... بوده است. از دیگر فعالیت های وی شرکت در جشنواره ها بوده که از جمله آنها رتبه اول در مسابقه عکاسی ترافیک و مردم، شرکت در دومین جشنواره هنری و ادبی روستا، کسب رتبه ممتاز در دومین جشنواره سراسری عکس کودک و نوجوان سوره، نامزد دریافت تندیس و جایزه برای عکس های دو فیلم دیوانه ای از قفس پرید، نگین در ششمین نمایشگاه سالانه عکس سینمای ایران، کسب مقام و جایزه در مسابقه و نمایشگاه بین المللی هنر و نیایش و... بوده است.

 

علی البدل هیئت مدیرهمرتضی شایسته  

مرتضی شایسته متولد 1338 در تهران است. وی یکی از موسسان شرکت فیلم سازی هدایت فیلم است.

 

 

بازرسان هیئت مدیره

 

کامران ملکی   

کامران ملکی متولد 1340 تهران. دانش آموخته رشته های روزنامه نگاری، روابط عمومی و دوره عالی فیلمنامه نویسی.نویسنده فیلمنامه و کارگردان فیلم های سینمایی غفلت، حماسه 2519 و چندین فیلم ویدیویی،کوتاه، مستند و آموزشی.

مسئولیت های پیشین: آغاز فعالیت مطبوعاتی و رسانه ای از سال 1370 به عنوان نویسنده و خبرنگار. عضو شورای مرکزی و بازرس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران (در دوره های مختلف). سخنگو، عضو شورای مرکزی و بازرس کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران (در دوره های مختلف). عضو کانون کارگردانان سینمای ایران. عضو هیات امنای بانک فیلمنامه کشور. عضو و دبیر شورای عالی خانه هنرمندان ایران، عضو و دبیر هیات مدیره جامعه اصناف سینمای ایران در دوره های هفتم، دهم، یازدهم و سیزدهم و عضو هیئت مدیره خانه سینما (دوره چهاردهم). مشاور دبیر و مدیر روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم فجر در دوره های نوزدهم، بیستم و بیست و یکم. مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات موسسه توسعه سیاحتی کیش، مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی (بنیاد سینمایی فارابی، موزه سینمای ایران و خانه سینما). قائم مقام نخستین جشنواره فیلم شهید آوینی. قائم مقام نخستین جشنواره فیلم بسیج(مقاومت). قائم مقام دومین جشنواره فیلم ارتش جمهوری اسلامی ایران. دبیر سومین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران. عضو شوراهای سیاست گذاری بیش از 23 جشنواره موضوعی سینمایی. عضویت در هیات های انتخاب و داوری جشنواره های بین المللی فیلم فجر، کودکان و نوجوانان، دفاع مقدس، پلیس،شهر، ارتش، مقاومت، کیش، سینمای جوان، سینما حقیقت، فیلم های ویدیویی، جشن بزرگ سینمای ایران و... ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی تا ثریا، حیرانی، پرده نشین ها، نفس گرم و فیلم های سینمایی متولد 65 ، ربوده شده و یک اسم. وی هم اکنون مشاور ارتباطات مدیرعامل خانه سینما و سردبیر پایگاه خبری جامعه اصناف سینمای ایران است.

  


 


مسعود شرفی کیا  

مسعود شرفی کیا