English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

فراخوان مسابقه عکس هفدهمین جشن خانه سینما

عکس‌ها سندهایی غیر قابل انکار هستند. شکی نیست که عکس فیلم یکی از مهم‌ترین ابزار اطلاع‌رسانی است که به روزنامه‌نگاران،  خبرنگاران، اهالی سینما و تمامی مخاطبان در جامعه کمک می‌کند. به خاطر همین عکس‌های سینمایی در سراسر دنیا، در دسته ارزشمند‌ترین عکس‌ها شمرده می‌شوند و عکاسان سینمایی همیشه قشر قابل احترامی برای سینما گران و مردم بوده‌اند. عکاسان سینمایی مسئول رفتاری که در عکس‌ها ثبت می‌شود هستند. بدون دخالت واژه‌ها که می‌تواند حس و برداشت بازیگران و نویسنده را نیز منتقل کنند، واقعیت را عریان، همان‌طور که هست بدون دخل و تصرف به مردم نشان دهند. فراخوان مسابقه عکس هفدهمین جشن خانه سینما به شرح زیر اعلام می گردد:
1.شرکت در بخش مسابقه عکس هفدهمین جشن سینمای ایران  برای عکاسان عضو انجمن عکاسان سینمای ایران امکان پذیر می باشد.
2.آثار ارسالی می‏بایست از فیلم های تولید شده و اکران شده در فاصله زمانی 1 فروردین ماه سال 1392 تا 15 تیرماه 1394 گرفته شده باشد. (آثاری که در دوره های قبلی این جشن شرکت نموده اند مجاز به شرکت نمی باشند).
3. آثار فقط به‌صورت «مجموعه عکس» پذیرفته می‌شود و هر عکاس می‌تواند با ارسال 7عکس (5عکس صحنه و 2عکس پشت صحنه) از هر فیلم در مسابقه شرکت نماید.
4. مجموعه عکس ها به صورت آزاد (اعم از مجموعه رنگی و سیاه و سفید و یا به صورت ترکیب رنگی و سیاه سفید در هر مجموعه)، دیجیتال ارسال شوند، بدیهی است آثاری که با دوربین های آنالوگ ثبت شده اند باید به صورت فایل اسکن شده ارسال شوند.
5. هرعکس باید در سایز ۲۰x۳۰ سانتیمتر بدون حاشیه توسط عکاس چاپ و ارائه شود.(فول فریم)
6. فایل هر مجموعه عکس  باید با فرمت JPG و اندازه 50x75با رزولوشن 300dpi  بدون حاشیه (فول فریم) در یک  فولدر با ذکر نام فیلم در  CD یا  DVD به همراه یک قطعه فایل عکس پرسنلی عکاس تحویل داده شود.  (اسم عکاس، شماره تماس و نام فیلم ها بر روی لوح فشرده نوشته شود).
7. اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل‌قبول است. (کامپوزیت و کلاژ قبول نمی باشد).
8. هر عکاس می تواند تا سقف پنج مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید.
9. شرکت‌کننده با ارسال آثار خود اعلام می‌کند که عکسهای ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.
10.از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد لذا فیلم هایی که دارای چند عکاس می باشند، آثار عکاسی مورد قبول می باشد که قرار داد فیلم با او ثبت شده باشد و در صورتی که یک فیلم با چند عکاس و هر کدام با قرار داد مستقل باشند باید عکاسان با توافق با هم یکی را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند.
11. حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس (حق اثر) محفوظ است.
12. در مجموع عکس های با کیفیت و منتخب توسط هیات محترم داوری برای نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
13. عکس های دریافتی که فاقد "فرم تکیمل شده شرکت در بخش مسابقه عکس هفدهمین جشن سینمای ایران" باشند پذیرفته نخواهند شد.
14. ارسال آثار به معنای پذیرش همة مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌ نشده به عهده برگزارکننده است.
مهلت ارسال آثار : از تاریخ 94/4/05 لغایت 94/4/31
دریافت آثار: دبیرخانه هفدهمین جشن خانه سینما واقع در خیابان بهار جنوبی ، کوچه سمنان، شماره 29 ، خانه سینما.
انجمن عکاسان سینمای ایران www.irssp.ir