English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

منوچهر شاهسواری در نشست توجیهی ستاد اجرایی آرای مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

منوچهر شاهسواری در نشست توجیهی ستاد اجرایی آرای مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر
ما امانتدار رای مردم هستیم نشست توجیهی ستاد اجرایی آرای مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، شادمهر راستین عضو هیئت مدیره خانه سینما و علی آشتیانی ‌پور مدیر ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، در سالن سیف‌اله داد خانه سینما برگزار شد.

منوچهر شاهسواری با اشاره به ضرورت امانتداری شمارش‌گران آرای مردمی، بیان کرد: شما به عنوان کسانی که رای مردم را دریافت می‌کنید باید از رای آن‌ها مراقبت کنید، باید آن‌ها را تشویق کنید اما نباید به آن‌ها در رای‌دهی جهت بدهید. باید فضایی ایجاد کنید که برای مردم اشتیاق ایجاد شود. شما امانتدار رای مردم هستیم.

وی با اشاره به تاریخچه جمع‌آوری آرای مردمی، عنوان کرد: از سال 76، آرای مردمی جمع‌آوری می‌شود که البته عموما خانه سینما آن را برگزار کرده، اما چند سالی هست که رای مردمی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. این حجم اشتیاق هم در مردم و هم در فیلمسازان بیشتر از سال‌های قبل وجود دارد و از همین رو باید توجه ویژه‌ای به امانتداری به رای مردم داشته باشید.

شاهسواری اضافه کرد: اهمیت سیمرغ مردمی اگر بیشتر از دیگر سیمرغ‌ها نباشد، کمتر نیست. ممنون از زحماتی که می‌کشید. به امید اینکه آرای مردمی به سلامت اخذ شوند.

علی آشتیانی‌پور بیان کرد: دوستانی که در بحث جمع‌آوری آرای مردمی فعالیت می‌کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند. اول اینکه با خونسردی و گشاده‌رویی با مردم برخورد کنند. اگر کسی اعتراضی داشت با ملایمت با او برخورد کنید. گاهی به اشتباه پیش می‌آید که مردم به اشتباه بلیت‌های خود را داخل جعبه‌های رای‌گیری می‌اندازند؛ شما دوستان باید با خونسردی با این موارد برخورد کنید.

وی در خصوص تغییرات در خصوص سایز کارت‌های رای‌گیری بیان کرد: امسال برای اینکه مردم در انداخت آرا، راحت‌تر عمل کنند، سایز کارت‌های رای‌گیری را کوچک‌تر کردیم.

آشتیانی‌پور گفت: باید توجه داشته باشید که تعداد صندلی‌ها و تعداد کارت‌های رای‌گیری هم‌اندازه هستند. و نکته‌ی مهم این است که رنگ کارت‌های رای‌گیری در هر روز متفاوت از روز دیگر است؛ این از این بابت است که بتوانیم از تخلف جلوگیری کنیم و شفاف‌تر عمل نماییم.  

در این نشست دستورالعمل‌های مختلف در خصوص چگونگی رای‌گیری به جمع‌‌کنندگان آرای مردمی، ارائه شد. همچنین چگونگی راهنمایی مردم برای استفاده از صندوق‌های رای‌گیری نیز بیان شد.

در آخر نشست هم لباس‌های فرم مربوط به جمع‌کنندگان آرای مردمی، به آن‌ها تحویل داده شد.

 

 

آرای مردمی  5
آرای مردمی  9 آرای مردمی  8 آرای مردمی  7
آرای مردمی  6
 
آرای مردمی  4
 
آرای مردمی  2
 

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500