English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

آیین نامه ستاد آرای مردمی سی و سومین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

آیین نامه ستاد آرای مردمی سی و سومین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

        بر اساس اعلام دبیر خانه ستاد آرای مردمی سی و سومین جشنواره فیلم فجر و خانه سینما آیین نامه این بخش از جشنواره به شرح زیر اعلام شد.  

سلام قولا من رب رحیم

 

با باور به اینکه سینما با تماشاگرانش زنده است. و از آنجاییکه آرای مردمی در تبیین برآیند اقبال تماشاگران به فیلم ها نقش مهمی ایفا می کند. سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر برآنست تا با برخورداری  از تجارب پیشین و با رویکردی علمی جمع بندی آرای مردمی را برای معرفی برنده سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را با برنامه ریزی و اجرای خانه سینما به شرح ضوابط زیر برگزار کند:

1) از میان فیلم های بخش های مختلف جشنواره بین اللملی فیلم فجر، نظر سنجی تماشاگران  صرفا برای فیلم های بخش مسابقه (سودای سیمرغ) در شهر تهران  اجرا می شود.

2) از میان  مجموع سینمای نمایش دهنده بخش  مسابقه سینمای ایران(سودای سیمرغ )18 سالن نمایش براساس  توازن گستره جغرافیایی برگزیده می شوند.

3) از میان نوبت های متعدد نمایش (کم اقبال، میانه خوش اقبال) یک فیلم ، ترکیبی مشابه برای همه ی فیلم ها در نظر گرفته می شود.

4) از میان روزهای نخست، میانی و پایانی دوره ی  جشنواره، ترکیب مشابهی برای دیده بانی و اخذ آرای تماشاگران بطور مشابه انتخاب و اعمال می شود

تبصره- در صورت ورود فیلمی از روز چهارم برگزاری جشنواره این فیلم در چرخه ارزیابی آرای تماشاگران قرار نخواهد گرفت.

5) برای امکان اعلان روزانه سه تا پنج رتبه از فیلم های منتخب تماشاگران، سامانه نظرسنجی به صورت 5 گزینه ای به این شرح تنظیم شده است:

اصلا نپسندیدم (بدون امتیاز) ،   نپسندیدم (1امتیاز)، میانه(2امتیاز) ،  پسندیدم( 3امتیاز) ، خیلی پسندیدم ( 4امتیاز)

فیلم برگزیده تماشاگران نتیجه جمعبندی تمامی  آرای  به دست امده  یک فیلم در تمام دوره جشنواره براساس محاسبه زیر معرفی می شود:

X= (A*0)+(B*1)+(c*2)+(D*3)+(E*4)

 

6) جمع آوری و شمارش آرای تماشاگران در پایان هر نوبت نمایش توسط  نمایندگان خانه سینما در سینما ها به انجام می رسد و آرای ماخوذه هر یک از پنج گزینه مورد نظر تماشاگران به صورت، یکپارچه در دبیرخانه بسته بندی  و  نتیجه آرای تماشاگران در پایان هر شب به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر اعلام می شود.

7)برگه های ارای تماشاگران توسط راهنمایان و مسئولان صندوق آرای مردمی هم هنگام باورود تماشاگران به سینماهای مردمی توزیع وحداکثر تا پانزده دقیقه بعد از شروع نمایش ادامه می یابد. 

 

8) برگه ارای تماشاگران دارای شماره سریال و ممهور به مهر دبیرخانه ستاد برگزاری آرای مردمی سی و سومین جشنواره فیلم فجر است. 

 

9) مجموعه آرای هر بخش از هر سانس پس از شمارش و تنظیم صورتجلسه در  پاکت مخصوص قرار گرفته  پس از چسب ،منگنه شده به دبیرخانه برگزاری آرای تماشاگران برای  نظارت بصورت نوبه ای جمع آوری  و نگهداری می شود

10) نتایج ارزیابی آرای تماشاگران در پایان هر شب  به دفتر جشنواره اعلان و پس از آن در وب سایت خانه سینما بارگذاری می شود.

11) بدیهی است که جمع بندی آرای تماشاگران برای هر فیلم برآیند نتایج آرای کسب شده روزهای سپری شده  است.

12) صاحبان فیلم های بخش سودای سیمرغ (در یک مجمع عمومی) می توانند تا حداکثر 3 نفر را بعنوان ناظر به خانه سینما برای امر نظارت بر جمع آوری و شمارش آرای فیلم برگزیده تماشاگران معرفی کنند.

13) ناظران معرفی شده از سوی صاحبان فیلم های بخش سودای سیمرغ می توانند با حضور در محل های اخذ رای و دبیرخانه از مجموعه فعالیت های اخذ آرا و فرآیند شمارش آن آگاهی یافته نظارت کنند.

14) ناظران منتخب صاحبان فیلم، حق هیچ گونه مداخله در فرآیند اخذ و شمارش آرا را نداشته، در صورت مشاهده تخلف از این آیین نامهمی توانند مراتب را به دبیرخانه آرای تماشاگران تذکر داده و در صورت لزوم به مدیرعامل خانه سینما طی یادداشتی گزارش  کنند.

15) مجموعه همکاران در بخش های مختلف دبیرخانه آرای تماشاگران طی نشستی پیش از آغاز جشنواره به کتاب آسمانی خود برای وفاداری و صیانت از آرای مردمی قسم یاد می کنند.

 

یادآوری می شود براساس قرار داد تنظیم شده توسط دفتر جشنواره سی و سومین فیلم فجر و خانه سینما سالنهای سینمای آرای مردمی که در آن انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران توسط همکاران خانه سینما برگزار می شود به شرح اعلام می شود  :

آزادی، شهر فرنگ، شهر هفتم-فلسطین1- استقلال-  ملت 1،‌ملت 2، ملت 3 ، ملت 4-  فرهنگ 1، فرهنگ2- کوروش 1،‌کوروش2،‌کورش 3- زندگی 1، شکوفه، ماندانا، کیان و تماشا.۲۸ دی ۱۳۹۳ ۱۲:۰۳

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500