English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

تاکید شورایعالی تهیه کنندگان برای "ذکر زمان محدود" در قرار داد های ویدئویی

تاکید شورایعالی تهیه کنندگان برای "ذکر زمان محدود" در قرار داد های ویدئویی
واگذاری فیلم های سینمایی به شبکه های نمایش خانگی و ویدئو درخواستی با زمان بیش از حداکثر 5 سال اقدامی غیر صنفی و در نتیجه غیر قانونی است.

سید غلامرضا موسوی عضو هیات رییسه شورایعالی تهیه کنندگان ضمن اعلام خبر فوق افزود: متاسفانه برخی موسسات نمایش خانگی هنگام عقد قرار داد با تهیه کننده، زمان واگذاری فیلم های سینمایی در قرار داد را نامحدود می دانند.
وی افزود : این اشکال در آخرین جلسه شورایعالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت . در نهایت هیات رییسه بار دیگر تاکید کرد که زمان مناسب چنین قرار دادهایی 3 سال و در شرایط ویژه حداکثر 5 سال است. انعقاد قرار داد بین تهیه کننده و مدیران شبکه نمایش خانگی . V.O.D بیش از این زمان غیر صنفی و از نظر صنف تهیه کنندگان غیر قانونی محسوب می شود. بدیهی است با تهیه کنندگانی که زیر تحمیل چنین قرار دادهایی بروند ، برخورد انضباطی صورت خواهد گرفت و از سوی دیگر با شرکت های که چنین قراردادهایی را برای خرید و یا واگذاری V.O.D. و D.V.D تحمیل می کنند.برخورد جدی خواهد شد . در صورت اصرار بر تخلف ، از همکاران تهیه کننده در خواست خواهد شد که از فروش فیلم به موسسات نمایش خانگی متخلف خودداری کنند.

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۳۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500