English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

اولین همایش کودکان ، سینما ،اچ آی وی ، ایدز در خانه سینما برگزار شد

اولین همایش کودکان ، سینما ،اچ آی وی ، ایدز در خانه سینما برگزار شد
مدیر عامل خانه سینما : اگر اچ آی وی در بدن گلبول های سفید را ناکارآمد می کند جامعه ای که سازمانهای مردم نهاد قدرتمندی نداشته باشد نیز در معرض آسیب جدی قرار می گیرد و پیکره نحیف و ضعیفی پیدا می کند که نگران کننده است. اولین همایش کودکان ،سینما ،اچ ای وی ،ایذر توسط انجمن مستندسازان سینمای ایران با همکاری خانه سینما ، انجمن روابط عمومی ایران و انجمن همیاری سلامت  ایران ( اهسا) سه شنبه شب  یازدهم اسفند ماه در تالار زنده یاد سیف اله داد خانه سینما ، با حضور ابراهیم مختاری رییس هیات مدیره، سیدرضا میرکریمی مدیرعامل و ناصر عنصری قائم مقام مدیرعامل خانه سینما، ارد زند (رییس انجمن مستندسازان) ، سعید رشتیان (رئیس انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند) پوران درخشنده، مهتاب کرامتی، سروش صحت،پگاه آهنگرانی، نرگس آبیار، محمد حسین قاسمی، مونا زاهد، مرتضی رزاق کریمی و دکتر مغنیان (قائم مقام و معاون مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی) ، ناهید رضایی، مهدی قربانپور، فرزاد توحیدی ، دکتر غلامرضا کاظمی دینان، دکتر کازرانی (رئیس اداره ایذر وزارت بهداشت) دکتر فلاحی (کارشناس اداره ایدز وزارت بهداشت) ، نمایندگان یونیسف، صندوق جمعیت سازمان ملل،  باشگاه یاران مثبت بیمارستان امام خمینی، فرشید فهیم، اعضای شوراهای مرکزی و روسای اصناف سینمای ایران و جمعی از هنرمندان و پزشکان کشور برگزار شد.

 مراسم با تلاوت آیات قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و فرزاد توحیدی دبیر این همایش طی سخنانی گفت: دلیل شکل گیری این همایش  فرهنگ سازی در زمینه این بیماری است و مثل سنگی است که داخل آب می اندازیم که موجش بزرگ و بزرگتر می شود مثل گلوله برفی که قل می خورد و بزرگ و بزرگتر می شود

در خانه سینما با انجمن مستندساز میزگردی با این موضوع مطرح شد و با همکاری خانه سینما و دکتر کاظمی دینان این حرکت آغاز شد و امشب شاهد برگزاری این همایش هستیم و امیدوارم سال آینده دومین دوره این همایش را برگزار کنیم.

دکتر کاظمی دینان  رئیس شورای سیاستگذاری این همایش افزود:  خوشحالم در جمع شما هستم اگر ما  به مسئولیت اجتماعی خود توجه کنیم می توانیم اثر گذر باشیم و شاهد این نباشیم که تعداد مبتلایان به اچ آی وی  روز به روز زیادتر شود. همه ما در مقابل خودمان و دیگران مسئول هستیم .

برخی شرکت ها و سازمان ها ی صاحب نام دنیا هزینه های فراوانی در خصوص حمایت از این مقوله می پردازند چون این کار را به عنوان مسئولیت اجتماعی و رفع دغدغه های مردم مورد توجه قرار می دهند ، در نتیجه برای خودشان ارزش گذاری می کنند و روز به روز مخاطبان آنها بیشتر می شود

متاسفانه برخی از شرکت های بزرگ ما ، تبلیغات میلیونی و میلیاردی را برای بسیاری از کارهای دیگر  انجام می دهند اما زمانی که پای حمایت از این مقوله به میان می آید کنار می کشند و شانه خالی می کنند در صورتی که غافلند که اگر هزینه ای در این کار انجام شود دردل مردم جای  می گیرد و از طرفی دیگر باعث معروفیت می شود

وی افزود اگر مقوله ایدز مورد توجه خانه سینما و انجمن مستندسازان قرار گرفته ، به خاطر مسئولیت پذیری اجتماعی آنها ست که جای تشکر و تقدیر دارد.

 این بیماری یک اتفاق است و مصیبت  نیست که متاسفانه در جامعه ما برداشت غلطی از آن شکل گرفته است.

امیدوارم این حرکت زیبایی که خانه سینما و انجمن مستندسازان انجام دادند ، اطلاع رسانی دقیق شود و ما باز بتوانیم از ابزارها و رسانه های دیگر کار را پیش ببریم چون جامعه ای که آگاه باشد دانا می شود.

 سید رضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینما  ضمن خیر مقدم به میهمانان  اظهار داشت : خوشحالم که همکاران  متعهدم در انجمن مستندسازان  از نزدیک با درد جامعه آشنا هستند و این همایش را به راه انداختند. بعضی از بیماریها هستند که وقتی از حوزه درمان خارج می شوند،  به یک بیماری اجتماعی مبدل می گردند . ما اگر اجتماع را به مثابه پیکره جامعه ببنیم برای خودش و برای دفاع از خودش گلبولهای سفیدی  دارد که همان انجمن ها و ان جی او ها هستند،  سازمانهای مردم نهاد می توانند بسیاری از موقعیت ها اجتماعی را حفاظت کنند . در مقابل بسیاری از آسیبها و بیمارهای مزمن که به یکدیگر وصل هستند و دائما در حال گسترشند.  بیماریهایی مثل اعتیاد و اچ ای وی.

 اگر اچ آی وی در بدن گلبوهای سفید را ناکارآمد می کند جامعه ای که سازمانهای مردم نهاد قدرتمندی نداشته باشد نیز در معرض آسیب جدی قرار می گیرد و پیکره نحیف و ضعیفی پیدا می کند که نگران کننده است این جامعه بالقوه بیمار است و حتی اگر نتیجه آزمایش آن مثبت نباشد و مشکلی نداشته باشد اما همیشه در معرض ابتلا به یک بیماری مهلک است.

 خانه سینما به عنوان یک نهاد مدنی موثر با سینماگران و هنرمندان عضوش  جزء  گروه های مرجع جامعه هستند و این امتیازی است  که باید از آن استفاده کرد و خمس و زکات آن را داد و خمس و زکات آن این است که درد اجتماع را فهمید و در پی درمان آن باشد و برای پیشگیری از آن نیز تلاش کند،  در نتیجه ما همیشه پیشقدم برای موضوعات اینچنینی هستیم.

 کار خیر نیز اندازه گیری اش بسیار سخت است و نمی شود گفت در سالن صد نفره چه اتفاقی می افتد که در همایش ده هزار نفره یا صد هزار نفر نمی افتد، کمیت آن مهم نیست، اتفاقی که می افتد مهم است.  حضور شما اینجا حتما حضور موثر و با ارزشی است و حتما برکات زیادی برای همه ما خواهد داشت.

 از همکاران عزیزم  سرکار خانم مهتاب کرامتی و سرکار خانم پوران درخشنده که همیشه دنبال کار خیر بوده و هستند در فیلم هایشان همیشه به معضلات جامعه توجه می کنند سپاسگذارم . خانم کرامتی سالهاست که در همه جا  پیش قدم کار خیر هستند است .

ارد زند رئیس انجمن مستندسازان سینمای ایران از دیگر سخنرانا ن این مراسم گفت:

بیماریهای ایدز در همه دنیا وجود دارد و مقوله ی جدیدی نیست، در این راستا اطلاع رسانی و آگاهی حرف اول را می زند و باید تلاش های مستمری در این خصوص صورت بگیرد

ما به عنوان عضوی از سینما وظیفه خود می دانیم که هر کمک و حمایتی از دست مان بر می آید انجام دهیم.انجمن مستندسازان در صدد است که با ایجاد صندوق مالی به مستندسازانی  که با هدف ایدز قصد ساختن فیلم دارند کمک کند.

افسانه آقایی، مینو محرز و یکی از بیماران مبتلا از دیگر افرادی بودند که بصورت تصویری و یا با حضور در پشت تریبون در این مراسم صحبت کردند.

همچنین کلیپ هایی با عنوان " مواظب باش" و همچنین فعالیت های انجمن اهسا در بین برنامه پخش شد و گروه موسیقی نوجوان ماه پیشونی به سرپرستی جمال سامری به اجرا قطعاتی پرداختند.

در خاتمه  مراسم به مدعوین بسته هایی حاوی مواد تبلیغی و اطلاع رسانی در مورد این بیماری اهدا شد.

همایش کودکان سینما اچ آی وی 1 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 2   همایش کودکان سینما اچ آی وی 3            

همایش کودکان سینما اچ آی وی 5 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 6 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 7 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 8 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 9 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 10 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 11 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 12 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 13 


همایش کودکان سینما اچ آی وی 14 

همایش کودکان سینما اچ آی وی 15 

 

 بازتاب برگزاری مراسم را در خبرگزاری های زیر ملاحظه فرمایید:

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

خبرگزاری مهر

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری برنا

خبرگزاری پانا

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری تحلیلی ایران (خبرآنلاین)

روزنامه دنیای اقتصاد


۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ۲۰:۵۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500