English
به خانه سینما خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

هفتمین شب کارگردانان، شب کیارستمی شد

هفتمین شب کارگردانان، شب کیارستمی شد
هفتمین شب کارگردانان سینمای ایران با عنوان شب عباس کیارستمی برگزار می‌شود.

محمدعلی سجادی سخنگوی شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران گفت: به روال دوره‌های گذشته، هفتمین شب کانون گردانان سه شنبه آینده 12 مرداد ماه ساعت 18:30 در تالار «ایوان شمس» برگزار می‌شود، با این تفاوت که کل برنامه به عباس کیارستمی اختصاص پیدا کرده و به یاد او برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:‌ پیش از این هم یک دوره از شب کانون به سیف الله داد اختصاص پیدا کرده بود که با توجه به جایگاه زنده یاد عباس کیارستمی طبیعی است که برنامه ویژه ایشان باشد و قرار است آخرین فیلم او به نام «مجموعه‌ی 24 » که تا آخرین لحظات بر روی آن کار می‌کردند، برای اولین بار به نمایش درآید.

سجادی اعلام جزییات دیگر این برنامه را به روزهای آینده موکول کرد.

عباس کیارستمی، کارگردان «خانه دوست کجاست؟» که برای ادامه درمان بیماری خود به فرانسه سفر کرده بود، در سن ۷۶ سالگی و در ماه تولدش تیر ماه درگذشت.

این کارگردان سرشناس سینمای ایران و هنرمند عکاس که از اسفند سال ۹۴ تا اوایل اردیبهشت ۹۵ به دلیل انجام چند عمل جراحی در ناحیه روده در بیمارستان بستری شده بود و در ماه‌های اخیر هم چندین بار به بیمارستان مراجعه کرده بود، سرانجام بنا به تصمیم خودش 8 تیر ماه برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت.

کیارستمی در کارنامه‌ی فیلم‌سازی‌اش ساخت فیلم‌های کوتاه «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه»، «دو راه حل برای یک مساله» و .. و فیلم‌های بلند «گزارش» ۱۳۵۶، «اولی‌ها» ۱۳۶۲، «خانه‌ی دوست کجاست؟» ۱۳۶۵، «مشق شب» ۱۳۶۶، «کلوزآپ، نمای نزدیک» ۱۳۶۸، «زندگی و دیگر هیچ» ۱۳۷۰، «زیر درختان زیتون» ۱۳۷۳، «طعم گیلاس» ۱۳۷۶، «باد ما را خواهد برد» ۱۳۷۷، «ABC آفریقا» ۱۳۷۹ را دارد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500